Szukaj
662 777 511 INFOLINIA
w godz. 9-16 w dni robocze
Strona główna1 » Blog2 » Porady3 » Jak używać perfum? Gdzie psikać perfumy?

Jak używać perfum? Gdzie psikać perfumy?

Jak używać perfum? Gdzie psikać perfumy?
Data dodania: 18-03-2020

Jak używać perfum?
Gdzie psikać perfumy?


Podpowiadamy!
Jak używać perfum?
Jeśli zastanawiasz się jak używać perfum to wiedz, że proces ten jest znacznie trudniejszy, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Właściwa projekcja nut zapachowych jest wypadkową dobrego umiejscowienia, wyboru właściwego zapachu oraz zastosowania nut zgodnych z własnym charakterem, samopoczuciem i pewnością siebie. Liczy się każdy detal, który może zaważyć na uzyskaniu pięknej kompozycji lub przerysowanego efektu. Większość osób zastanawia się także, ile psiknięć perfum wystarcza do uzyskania zapachu, który nie zmęczy wszystkich dookoła. Na szczęście istnieją odpowiedniki perfum oryginalnych, które ułatwiają to zadanie, bez nadwyrężania budżetu. Poznaj je bliżej i dowiedz się, co dzięki nim zyskujesz!
 

Garść podstaw o perfumach

 

Większość kobiet i mężczyzn błędnie zakłada, że perfumy powinny po prostu ładnie pachnieć i wybiera je na podstawie jednego czy dwóch psiknięć na papierek testowy w drogerii. To duży błąd. Dlaczego? Gdyż tak naprawdę właściwy zapach perfum ulatnia się dopiero ze skóry właściciela - nie z papierku, ponieważ ten nie jest odpowiednim nośnikiem nut zapachowych. Mimo pięknego zapachu na testerze efekt na skórze może być zupełnie odmienny od założonego. Dlatego najważniejsze jest przetestowanie perfum na własnej skórze. Dobrym pomysłem jest także wybór nut zapachowych, które już dobrze kojarzysz i wiesz, że są odpowiednio zgrane z naturalnym zapachem Twojej skóry. Warto robić zakupy w internecie biorąc pod uwagę opinię innych ludzi - można z nich wyciągnąć właściwe wnioski i przenieść je na samego siebie.
alt


 

Czy perfumy warto dopasować do charakteru?

 

Warto wybierać nuty zapachowe, które odzwierciedlają podejście do życia, szczególne cechy osobowości czy właśnie odwrotnie - podkreślające delikatność, finezję i subtelność. Na szczęście robi to coraz więcej osób i to zupełnie nieświadomie. Męskie i bardzo mocne perfumy o dużej intensywności są wybierane przez mężczyzn pewnych siebie, którzy lubią zwracać na siebie uwagę otoczenia. Z kolei mężczyźni, którzy lubią wtapiać się w tłum i preferują stonowane zapachy, z pewnością mimowolnie skłaniają się ku wariantom bardziej ulotnym i spokojnym. Podobnie jest z kobietami. Jedne wolą lekkie, rześkie zapachy cytrusów, a inne wybierają intensywne nuty orientalne, które nie pozostają obojętne nikomu z otoczenia. Jak się perfumować, aby z takich zapachów wyciągnąć jak najwięcej? Unikać nadmiaru i pamiętać, że nos podczas obcowania z jednym zapachem przez cały dzień przyzwyczaja się do niego i w pewnym momencie wypacza jego obecność. Jeśli zatem zastanawiasz się jak utrzymać zapach perfum późnym wieczorem to wiedz, że być może Twój zmysł powonienia przez cały dzień zdążył do nich przywyknąć.
 

Gdzie psikać perfumy męskie i damskie?

 

Najważniejsze pytanie - gdzie psikać perfumy, aby zachowały swoją projekcję przez jak najdłuższy czas. Wiele osób ma z tym problem i podchodzi do tego tematu niewłaściwie. Warto wiedzieć, że intensywność perfum zależy głównie od miejsca ich aplikacji. Przyjęło się, że zapach ulatnia się najdłużej z części ciała, w których naczynia krwionośne znajdują się tuż pod skórą. Zatem warto perfumy stosować między innymi na przegubie dłoni, czyli wewnętrznej stronie nadgarstków, a także na karku, szyi oraz dekolcie. Niektórzy preferują bardziej nietypowe miejsca. Warto wśród nich wyróżnić zgięcia kolan oraz zgięcia łokci, a nawet skroń - to mocno ukrwione miejsca, które zapewniają znakomitą projekcję perfum przez najdłuższy czas, niewiele osób jednak jest tego świadomych. Zatem, jak robić to z klasą? Odpowiadamy!
 

Czego unikać podczas aplikacji perfum?

 

Warto wiedzieć, że niewłaściwe nałożenie perfum potrafi zmienić ich zapach i zmniejszyć przy tym czas ich trwania na skórze. Jak wzmocnić zapach perfum? Stosując je na odpowiednie miejsca i pomijać takie, które źle wpływają na ich nuty. Wiele osób popełnia błąd już podczas pierwszego psiknięcia, gdyż kierują je np. na ubrania, a tkaniny z zasady nie słyną z właściwej projekcji perfum. Kolejnym błędem jest aplikacja perfum na mokre ciało. Perfumy wówczas spływają z mokrej jeszcze skóry i tracą swoją woń, stają się mniej nasycone i zdecydowanie słabiej pachną, a w skrajnych przypadkach ulatniają się już po kilkunastu minutach. Zdecydowanie warto unikać również aplikowania perfum na skórę umytą mocnym kosmetykiem pielęgnacyjnym o intensywnym zapachu. Wymiesza się on z nutami perfum i zaburzy ich proporcje, całkowicie zmieniając ich wydźwięk. Wielu ekspertów znanych w środowisku nie zaleca pocierania perfum po ich nałożeniu - tracą wówczas swoją trójwymiarowość i złożoność, stają się nijakie i mniej intrygujące.
 

Perfumy zawierające feromony - poznaj ich zalety

 

Feromony są wydzielane przez wszystkie organizmy i w naturze służą do przyciągania osobników innej płci. Tak też działają u ludzi, lecz utrzymywanie wzorowej higieny i używanie intensywnych perfum oraz kosmetyków pielęgnacyjnych całkowicie blokuje ich podprogowy przekaz. Odpowiedzią na te problemy są perfumy z feromonami. W ich składzie znajdują się nie tylko tradycyjne nuty zapachowe, lecz także prawdziwe feromony, które w zasadzie w ogóle nie pachną - działają na psychikę całkowicie podświadomie. Co ciekawe, tego typu zapachy budują znakomite relacje na polu biznesowym czy podczas bezpośredniego kontaktu z kontrahentem, jak i ułatwiają załatwianie spraw z osobami całkowicie nieznajomymi. Feromony wpływają na pozytywne postrzeganie danej osoby i zwiększają jej atrakcyjność, co w prostej linii prowadzi do bardziej udanych randek, jak i przyjemniejszych spotkań na polu towarzyskim. Gdzie psikać się perfumami z feromonami? Wszędzie tam, gdzie psika się tradycyjnymi odpowiednikami, czyli na szyi, na nadgarstkach  czy zgięciach łokci. To idealne miejsca do ich stosowania. Pamiętaj tylko o zachowaniu umiaru! 
 

Jak wzmocnić zapach perfum?

 

Perfumy z feromonami oraz zwykłe nie wymagają wzmocnienia - same w sobie bardzo mocno pachną. Niestety zmysł powonienia przyzwyczaja się do ich ciągłej obecności, przez co w pewnym momencie może się wydawać, jakby ich zapach ulotnił się całkowicie. To jednak tylko wrażenie, z którym warto zawalczyć w prosty i łatwy sposób. Wystarczy zapytać bliskiej osoby, czy w dalszym ciągu zapach jest intensywny i wyczuwalny, czy może stracił swoją moc i zdaje się w ogóle nie istnieć. Z pewnością większość osób stwierdzi, że nuty w dalszym ciągu zachowały swoją intensywność, lecz jednocześnie zgrały się ze skórą i stworzyły subtelny, ciepły zapach właściciela. A właśnie o to dokładnie chodzi!
 

Perfumy - ile psiknięć?

 

Jak używać perfum? Przede wszystkim z umiarem! To bardzo istotne dla zachowania odpowiednich proporcji nut zapachowych. Warto wiedzieć, że perfumy to tylko przyjemny dodatek i nie mogą stanowić czynnika, który wpływa negatywnie na odbiór danej osoby. Jeśli perfumy są zbyt mocne, a ilość psiknięć zbyt duża, to efekt stanie się przerysowany, a obecność osoby męcząca w towarzystwie. To ogromny błąd, który popełnia większość osób po zakupie swoich pierwszych perfum. Tacy użytkownicy wówczas błędnie zakładają, że wszyscy dookoła powinni dany zapach czuć już z daleka. Perfumy to tylko dodatek. Subtelny, pięknie pachnący i kunsztownie wykonany, lecz w dalszym ciągu dodatek, który warto traktować z umiarem.
 

W czym są lepsze zamienniki niż oryginalne wersje perfum?

 

Z pewnością większość osób zauważyła, że ceny oryginalnych perfum nie należą do zbyt niskich. Bywają bardzo drogie. Potrafią kosztować nawet połowę pensji. Na szczęście istnieją zamienniki perfum oryginalnych, które kosztują jedynie ułamek ich ceny i nie ustępują od nich jakością. W zamian oferują identyczną projekcję i znakomite zapachy, w pełni zgodne z założeniami producenta. Ich zaletą jest fakt, że można zakupić kilka modeli jednocześnie i stworzyć aurę zapachową odpowiednią do sytuacji. Warto zatem dopasować wybrany zapach do danej sytuacji i cieszyć się nim przez cały dzień albo noc. Ponadto należy pamiętać, że perfumy to także doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady
stopka prawe
stopka lewe
Instagram EsencjaPerfum.pl